Termal -Mekanik Tasarım

Termal -Mekanik Tasarım

TERMAL DİZAYN

TERMAL DİZAYN tasarım ekibimiz, sırasıyla radyatörün kullanılacağı araçtaki motor verileri ve araçtaki alan kısıtlarını dikkate alarak, öncelikle ileri termal dizayn yazılımları olan KULI ve THERMORAD üzerinden soğutma hesaplarını yapmakta ve daha önce rüzgar tüneli analizleri ile doğrulanmış olan radyatör peteği konfigürasyonlarımızı baz alarak ta, farklı soğutma çözüm önerileri sunmaktadır.

Bu doğrultuda, tasarımı etkileyen her bir faktör incelenmekte ve diğer etmenlerle olan etkileşimi irdelenip ortam şartları ve motorlara göre değişen alternatifler oluşturulmaktadır. Hazırlanan termal radyatör tasarımları müşterilerimize ilgili radyatöre ait performans datası aracılığıyla sunulmaktadır. Her tasarım için ayrı hazırlanan bu bilgi sayfasında; radyatöre ait bilgiler, radyatöre giren havaya ait bilgiler, kullanılacak olan elektrik motoruna ait bilgiler (gerekli ise) ve radyatör ölçüleri yer almaktadır.

Firmamız ERKA Radyatör gerekli optimum soğutmayı sağlayacak, radyatör termal tasarımını oluşturacak, bilgi-birikim ve ihtiyaç duyulan tüm teknolojiye sahiptir.

MEKANİK DİZAYN

Mekanik tasarım, ürün geliştirme sürecinin en önemli kısımlarından birini oluşturmaktadır. Alanında uzman olan mekanik tasarım ekibimiz yüksek teknolojinin imkanlarını kullanarak, ürün henüz imalat-üretim aşamasına gelmeden, malzeme seçimi, mekanik özellikleri, imalat-üretim seçimi ve buna bağlı kalıplama şekli gibi kriterleri 3 boyutlu bilgisayar destekli tasarım ortamında etüt ederek değerlendirmektedirler.

Isıl kapasitesi ortaya konan radyatör, termal dizaynı müteakiben, konumlanacağı yer kıstası ve motor bağlantı girdileri göz önüne alınarak, diğer soğutma sistemi elemanları olan su pompası, termostat, fan, davlumbaz, v.b gibi unsurların da irdelenmesi ile öncelikle 3 boyutlu tasarım, ardında da fiili mekanik tasarım, nihayetinde de prototip üretim şeklinde aşamalarını tamamlamaktadır.

2 boyutlu ve talep edilmesi halinde 3 boyutlu çizimler ile mekanik tasarımlarımız hakkında müşterilerimizle mutabık kalındıktan sonra, tasarımlarımız bir önceki aşamada elde edilen tüm veriler ışığında minör veya majör revizyonlarla birlikte final çözüm olarak ortaya konur.

Hızlı Teslim Süresi
Önceliğimiz Kalite
Rekabetçi Fiyatlar
SÜREKLİ Destek ve Çözüm

ÜRÜN GRUPLARIMIZ

ÜRÜN GRUPLARIMIZ